Mag 2

Mag na 100 100 300 pod wersję gry 1.17

 

 

Kalkulator umiejętności
http://www.titancalc.com/TitanCalc.asp?mastery=Magician&master1=6&master2=1&sa=21&m1=32-0-0-1-12-6-8-0-0-0-0-12-0-0-0-0-8-12-0-6-0&m2=32-12-0-8-1-1-12-1-16-0-0-8-8-8-0-1-0-0-12-8-12-0

Co na początek
Ano najlepiej zainwestować w to

Dla niewtajemniczonych dodam, że przedmiot w 100% legalny, bez żadnych wymagań i postacie na 1 lvl mogą go nosić. Wypada w tajnym przejściu na epicu.
Co do umiejętności to jak wiadomo gdy zaczynamy grę, to początkowe poziomy idą błyskawicznie, więc może wykorzystamy ten fakt i zamiast inwestować w wszystko po trochu lepiej zakupić coś, co pozwoli szybko eliminować od razu całe tabuny wrogów. W przypadku tej postaci jedyną sensowną umiejętnością na początek gry jest Erupcja (Eruption). Czas jej regeneracji jest całkiem długi, lecz moc czaru jest ogromna. Dlatego, gdy tworzymy maga, bierzemy Ziemię i ładujemy wszystko w słupek, by dorwać Erupcję. Za pomocą tej umiejki można praktycznie wszystko rozkminić w trymiga - ofensywa płynąca z tej umiejki jest nieoceniona. Szczególnie zabójczo prezentuje się z Formą Kamienia (Stone Form). Jak nas otoczą, to Erupcja, potem ochrona z kamienia i cieszcie oko patrząc, jak wszystko płonie. Ahh coś pięknego. I to tyle na temat tego skilla.

A co potem? Ano potem to inwestujecie w umiejętności z kalkulatora wyżej pamiętając o ważnej rzeczy - by zakupić je do połowy. A to dlatego, że lepiej jest, jak postać ma wiele umiejętności gorzej rozwiniętych aniżeli kilka na max. Rzecz jasna jak już zakupicie sobie umiejek po połowie, to można zacząć je maksować, ale prędzej bym nie polecał.

Walka

Na początek gry pod LPM nic nie przypisujemy, a pod PPM jakiś czar ofensywny by się najlepiej nadał (noże, wulkaniczna kula, erupcja - co kto woli). Gdy uzyskamy -100% czasu regeneracji, pod LPM przypisujemy Wulkaniczna Kula (Volcanic Orb), a pod PPM Nóż do rzucania (Throwing Knife) bądź można też mieć umiejkę Bomba z Trującym Gazem (Poison Gas Bomb) albo Erupcję (Eruption).

Proponowane wyposażenie
Z racji tego, że zielone przedmioty które podaje niżej są pyćko trudne do znalezienia (a wiadomo Polak leniwy jest), obok nich podaję zamiennik na fioleta. Wprawdzie niektóre statystyki przez to wam spadną, ale za to inne wzrosną. Do poszukiwań zalecam mody - na zwykłe potworki mody trudnościowe, które można znaleźć w dziale Download. Z kolei jeśli biegamy na bossy, to zalecam ten poradnik

http://titanquest.gram.pl/forum/viewthread.php?thread_id=2531

GłowaDiadem Bai Hu z dodatkiem" Nieśmiertelności"

Jak dla mnie jeden z ładniejszych hełmów dostępnych w grze. Sam w sobie posiada dobre statystyki, a jak jeszcze dodamy to tego bonus do zdrowia to jesteśmy w siódmym niebie. Szukamy go na tygrysach magów, a te z kolei biegają w III akcie w okolicach miasta Chang’an. Co do wzmacniania to najlepiej pasuje legendarny kryształ Erebu (IV akt, legenda) z bonusem +2 do umiejętności. Jeśli jednak nie dostaniecie takiego bonusu (kryształ wypada tylko raz w grze na jednej postaci), to użyjcie inkarnacji sprytu Odysa (IV akt, legenda) z bonusem +33 inteligencji.

Zamiennikiem na ten przedmiot jest Korona Plutona (IV akt, legenda).

NagolennikiNogawice Szamana z dodatkiem "Nieśmiertelności"

Te buty podobnie jak Przybranie Głowy Szamana także zmniejszają czas regeneracji. I one też nie są za łatwe do znalezienia, ale niestety nie ma innych bucików dających taką statystykę. Te przedstawione na screenie mają bonus w postaci zdrowia i na znalezieniu takiej wersji skupiamy się. Buciki wzmacniamy inkarnacją sandałów Hermesa (I akt, legenda) z bonusem +210 zdrowia.

Zamiennikiem na ten przedmiot są Nogawice Plutona, przy czym należy pamiętać, że dają one tylko -5% czasu regeneracji i wtedy mogą być problemy, dlatego zalecam użycie np. naszyjnika Polaris (I akt, epic).

RęceKlamra Arcymaga

Przedmiot łatwy do znalezienia i bardzo potężny (gdyż prawie połowa zmniejszonego czasu regeneracji pochodzi właśnie z tej klamerki). Wypada ona na całym poziomie legendarnym. Ja polecam szukać jej pod ateńskimi katakumbami, czyli idziemy na Alastora. Z tego co wiem boss ten nie jest zbytnio lubiany, dlatego polecam zastosowanie sztuczki. Kupcie jakiś dalekozasięgowy czas ofensywny (np.Erupcja), a  potem przypiszcie go na PPM. Teraz idziemy na Alastora, otwieramy drzwi, trzymajcie klawisz Shift i klikajcie PPM w kierunku bossa. Ponieważ nie weszliśmy w strefę bossa (ciągle stoimy w drzwiach) Alastor nas nie zaatakuje. Dodatkowo nasz czas posiada spory zasięg i z łatwością trafi drania. Prosta rzecz i bardzo skuteczna.

TorsOpończa Bai Hu z dodatkiem "Nieśmiertelności"

Jedna z ładniejszych szat dla magów. Nie lubi za często wypadać, a do tego jeszcze leci z tygrysów magów, których mało kto lubi. Jednak pamiętajcie, że cierpliwość się opłaci. Opończę szukamy z dodatkiem do zdrowia. Polecam przeczesywać okolice miasta Chang’an z III aktu, czyli teleportujemy się do tegoż miasta i wracamy się. Po wyczyszczeniu przedmieść teleportujemy się znów do miasta i kierujemy się w stronę Lasu Starożytnych, a potem Doliny Jinghe. Czynność powtarzajcie aż znajdziecie upragnioną szatę. Reliktem do niej pasującym jest inkarnacja złotego runa (I akt, legenda) z bonusem +450 zdrowia. Jeśli jednak brakuje wam zmniejszonego czasu regeneracji, to użyjcie bonusu za kompletność -8% czasu regeneracji.

P.S. Jako ciekawostkę podam, że w języku chińskim Bai Hu oznacza biały tygrys (trzeba przyznać, że nazwa trafiona).

Niestety, w przypadku tej zbroi nie istnieje fiolet zapewniający -20% kosztu w energię. Najbliżej ideałowi są Medytacyjne Szaty Feng Xao (III akt, legenda) zapewniające -15% kosztu w energię. Pomimo tego minusa, przedmiot ten daje m.in. -15% czasu regeneracji, co warto wykorzystać.

BrońLaska Heka

Jeśli zależy nam na postaci z -100% regeneracji, to ten kostur jest niezastąpiony. Najlepiej oczywiście sprawuje się na postaciach z ogniem, niemniej jednak w innych buildach na 100 100 300 także się nada – dodatkowa inteligencja i zdrowie jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Kostur wypada w II akcie na epicu i legendzie, więc rekomenduję by pognębić Telkina.

PierścienieOkultystyczny\Sokratejski

Podstawowe pierścienie na postacie na 100 100 300. Okultystyczny zapewnia bon do szybkości rzucania czarów, a ten drugi podnosi nam obrażenia z umiejętności. Przedstawione na rysunku pierścienie mają drugi dodatek, a mianowicie Okultystyczny ma jeszcze dodatek Intelektu, co zapewnia dodatką inteligencję (wersja najlepsza to dodatek Erudycji ale niestety nie mam takowej w magazynie), natomiast pierścień Sokratejski ma bonus w postaci zdrowia (dodatek Nieśmiertelności). Oczywiście nie musicie szukać pierścieni dokładnie z takimi dodatkami - jak np. wypadnie wam Sokratejski...Erudycji to też można spoko używać. Te małe cuda wypadają na całym poziomie legendarnym. Nie ma określonego miejsca gdzie szukać gdyż mogą wypaść wszędzie, a nawet czasem za jakieś zadanie można je zarobić. W kwestii wzmocnienia to do obydwu wrzucamy inkarnację podstępu Małpiego Króla (III akt, legenda) z bonusem +10% ruchu.

NaszyjnikŁaska Afrodyty

Najlepszy naszyjnik dla magów jaki istnieje. Odporności, +2 do umiejek i olbrzymi bonus do zdrowia. Po prostu ideał. Niestety, daje on też szansę na to, że nasz atak zniewoli umysł wroga i sprawi że będzie dla nas walczył. Wydawać by się mogło że to dobrze, jednak zapewniam że takie coś na dłuższą metę bardziej wkurza niż pomaga. Jak chcecie rozwiązać ten problem, to zapraszam do moich poradników, gdzie jest opisane, jak dokonać przeróbki naszyjnika

Wersja bez moda
http://titanquest.gram.pl/forum/viewthread.php?thread_id=3442

Wersja z modem
http://titanquest.gram.pl/forum/viewthread.php?thread_id=3450

Naszyjnik wypada w IV akcie na legendzie.

Artefakt Talizman Jadeitowego Cesarza

Jedyny artefakt zmniejszający czas regeneracji. 99,9% postaci pod -100% zmniejszenia czasu regeneracji korzysta z tego cudeńka. Sam w sobie jest niezły, a umiejętność którą daję nie raz przechyli szalę zwycięstwa na naszą stronę. Tajemna formuła potrzebna do stworzenia tegoż artefaktu wypada w I akcie na poziomie legendarnym. Najbardziej poszukiwanym bonusem za kompletność jest dodatek do energii, lecz jaki znajdziecie, taki używajcie.

Poniżej zastawienie składników wymaganych do stworzenia artefaktu

Złoto

3 775 000

Artefakty

* Królobójca (I akt, epic)
* Maska zdobywcy (I akt, legenda)
* Pieśń węża (III akt, normal)
* Cień kruka (I akt, epic)
* Hebanowa kula (III akt, epic)
* Jadeitowa figurka (I akt, epic)

Relikwie

* Inkarnacja spokoju Jadeitowego  Cesarza – Kompletny relikt(III akt, legenda)
* 2x Ucieleśnienie lustra Archimedesa – Kompletny relikt (I akt, epic)
* Esencja Udżat Horusa – Kompletny relikt (II akt, normal)
* Ucieleśnienie wdzięku Guan-Yu – Kompletny relikt (III akt, epic)
* Ucieleśnienie gniewu Aresa – Kompletny relikt (IV akt, epic)
* Ucieleśnienie złotego runa – Kompletny amulet (I akt, epic)
* Ucieleśnienie męstwa Achillesa – Kompletny relikt

Amulety

* Sztywny pancerz – Kompletny amulet (II akt, normal)
* 2x Epicka skorupa żółwia – Kompletny amulet (I akt, epic)
* Legendarna skorupa żółwia – Kompletny amulet
* Epicki szablowy pazur – Kompletny amulet (III akt, epic)

Zwoje
* Zwój ochrony żywiołów – Ekwipunek (cały normal)
* Potężny zwój dżina – Ekwipunek (cały epic)

Jak nie traficie bonusu do inteligencji, to można zostawić tak jak jest, albo
a) można składniki do stworzenia arta poszukać jeszcze raz
b) zaraz przed stworzeniem zrobić backup postaci. W razie czego można go przywrócić i robić artefakt tak długo, aż znajdziemy upragniony bonus.
c) po stworzeniu użyć programu TQVault i za jego pomocą zmienić bonus za kompletność

Uwaga od autora
Z przedmiotami dającymi zmniejszony czas regeneracji może być mały problem (nie dotyczy artefaktu), a mianowicie trzeba je znaleźć w odpowiednich wersjach, by zdobyć -100%. Dla niewtajemniczonych wyjaśniam, że np. klamrę arcymaga można można znaleźć w wersji z bonusem -37% czasu regeneracji, albo też z bonusem -42%. I niestety, jak znajdziemy ją z tym gorszym bonusem, to możemy nie uzyskać -100%. Cóż więc robić? Otóż jest kilka sposobów na rozwiązanie tego problemu

* wyrzucacie przedmiot i szukacie go ponownie w nadziei, że teraz będzie miał lepsze statystyki

* instalujecie i odpalacie program TQVault (dostępny w Download) i za jego pomocą kopiujecie sobie przedmiot ,np. do schowka. Podczas kopiowania następuje zmiana statystyk – czasem na gorsze, czasem na lepsze i tym sposobem można np. z -34% czasu regeneracji (jest to wartość minimalna dla klamry) zrobić aż -47% (a to jak się domyślacie jest to wartość maksymalna). Takie kopiowanie czitem nie jest, jeśli zachowacie tylko jeden przedmiot – oczywiście ten najlepszy – a resztę wywalicie. W TQVault przedmiot będzie miał te same statystyki, ale w grze już nie. Pamiętajcie o tym przy sprawdzaniu

* dla leniwych polecam kombinować z takim zjawiskiem jakim jest item seed. Nie będę się tu rozwodził co to jest itd. Powiem w skrócie - za pomocą tego można szybko zmienić statystyki itema, by wyciśnąć z niego tyle, ile się da. Nie martwcie się, że bawiąc się tym nagle przedmiot dostanie bonus miliard dmg, gdyż nie jest to możliwe. Ale do rzeczy.
Zainstalujcie i odpalcie TQVault. Po lewej stronie z menu wybieracie postać z klamerką arcymaga (którą uprzednio sobie wydropiliście), klikacie PPM na przedmiot i opcja Change Item Seed. Teraz program poprosi was o wpisanie liczby. Użyjcie 2158, potem OK, wyłączamy vaulta, odpalamy grę i cieszymy się klamerką z bonusem -47% czasu regeneracji \o/ Na pozostałe przedmioty zalecam seed 3421

Jakby ktoś miał problem z Vaultem, to pytać się na forum bym prosił.

Z cyklu Talos poleca

Zamiast sokratejskiego pierścienia można zainwestować w Pieczęć Hefajstosa (I akt, legenda), co w dużym stopniu podniesie obrażenia związane z ogniem. 

Rozdysponowanie punktów cech
Wszystko w inteligencję

Screen
Poniżej obrazek z przykładowym magiem. Postać wykonana programem Defiler


Plusy i minusy
+ dość ciekawa eksterminacja wrogów, czyli połączenie trucizny z ogniem (zapewniam, że jest to mocne połączenie)
+ możliwość wykorzystania naszego przywołanego zwierzaczka jako mięsa armatniego, co zwiększa żywotność naszej postaci

- nie możemy się leczyć za pomoca umiejek, tylko trzeba potki. A to denerwuje na postaciach pod 100 100 300

Teoria teorią...
Ale najlepiej wszystko się testuje w praktyce. Co z tego, że ja się nagadam, wszystko pokaże, zrobię screeny, opisy itd., skoro jeśli chcemy poczuć postać, to musimy ją wziąść w nasze własne, spracowane ręce i na własnej skórze wszystko przetestować. Dlatego też kochani w dziale Download możecie sobie pobrać tą i inne postacie, których opisy można tu znaleźć. Niżej link do pobrania - miłej zabawy życzę

http://titanquest.gram.pl/infusions/pro_download_panel/download.php?did=26

Uwagi końcowe

* info o zielonych przedmiotach występujących w artykule (dla zainteresowanych) 

http://titanquest.gram.pl/faq.php?cat_id=10

* to co widać wyżej, to sposób rozwoju, który pozwoli się cieszyć buildem. Jeśli chcecie wycisnąć więcej, bądź macie lepszą koncepcję na postać, to zmieńcie co wam się nie podoba i już.

* jak macie problem z doborem odpowiedniej dla siebie postaci albo nie wiecie, w co zainwestować, to nie pisać mi tego w komentarzach, ale w specjalnie przygotowanym do tego wątku. Niżej link 

http://titanquest.gram.pl/forum/viewthread.php?thread_id=709&

Każdy komentarz odbiegający od tej reguły będzie kasowany, a autor zarobi bana na 24 godziny. Rzecz jasna po tym czasie konto będzie znów aktywne, ale administracja ma dobrą pamięć i zapamięta z łatwością takiego delikwenta i będziemy się baczniej mu przyglądać. Jak nie chcesz się narazić, to stosuj powyższą zasadę, a wszystko będzie OK.

I jeszcze na koniec
Specjalne podziękowania dla Talos-Legendarny automatoi za wszelkie porady i wskazówki, dzięki którym udało mi się poprawić build i teraz można go oglądać w całej okazałości. Odwaliłeś chłopie kawał dobrej roboty i jestem ci za to dozgonnie wdzięczny.

 

Poleć ten artykuł
Podziel się z innymi: Facebook Google Live Reddit Tweet This Favourites
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubię To:


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
 
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
 
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]
 
Shoutbox
Brak Awatara Konradiusz Konradiusz jest OffLine - 04.01.19
Żyjmy !


Awatar Piterus Piterus jest OffLine - 03.12.18
Test Szeroki uśmiech


Brak Awatara mayhem18 mayhem18 jest OffLine - 22.11.18
Przydał by sie TQ Defiler ale na androida


Awatar Serena Serena jest OffLine - 20.09.18
Witam Jak za pomocą programu Paint wkleić do fotki fragment tła tak by nie było widać brzegów wklejania czyli by fragment wtopił się w fotkę? Na razie to wygląda jak łata. Pozdrawiam


Awatar juluneczek juluneczek jest OffLine - 24.07.18
Jest dużo edytorów online,np. zmniejszacz . pl :wrzucasz oryginalne zdjęcie->określ wymiary[100x100]->w
ybierasz jakość[jeśli plik wyjdzie za duży to zmniejzasz]->odznac
zasz znak wodny->wyk


Awatar Serena Serena jest OffLine - 23.07.18
Tak wiem ale w programie Paint przy opcji zmiany rozmiaru fotki są wartości w pikselach i procentach UśmiechZawsze mam problem z ciężarem pliku.


Awatar juluneczek juluneczek jest OffLine - 23.07.18
Kliknij prawym -> właściwości -> sczegóły, i tam masz wymiary obrazka


Awatar Serena Serena jest OffLine - 22.07.18
Witam Panowie kto mi powie 14,65 KB ile to cm? Zrobiłam nowy Awatar 14,6 KB i nie wchodzi . Zaraz mnie coś trafi Pozdrawiam


Brak Awatara Bazyliszek1991 Bazyliszek1991 jest OffLine - 29.05.18
Oficjalnego spolszczenia nie ma, ale jest fanowskie które jest bardzo dobre i pokrywa praktycznie 100% tekstów z gry.


Brak Awatara Konradiusz Konradiusz jest OffLine - 12.05.18
W ogóle GD jest wreszcie po polsku?


Aby wysłać wiadomość musisz być zalogowany.

 
 
 
IRON LORE ENTERTAINMENT and the IRON LORE LOGO are either registered trademarks or trademarks of Iron Lore Entertainment, Ltd. in the United States and/or other countries, used under license.
GameSpy and the "Powered by GameSpy" design are trademarks of GameSpy Industries, Inc. All rights reserved.
THQ Nordic and the THQNordic logo are trademarks and/or registered trademarks of THQ Nordic GmbH. All rights reserved.
All other trademarks, logos and copyrights are property of their respective owners.