Czarownik 2

Czarownik mag pod 100 100 300 na wersję gry 1.17

 

Kalkulator umiejętności
http://www.titancalc.com/TitanCalc.asp?mastery=Sorcerer&master1=6&master2=8&sa=21&m1=32-0-0-1-12-6-8-0-0-0-16-0-0-0-1-8-8-0-0-6-8-0-0&m2=32-0-10-1-0-8-8-0-12-0-12-0-6-12-1-0-1-1-12-8-1-0-0

Co na początek a co na potem
Ano najlepiej zainwestować w to
l
Dla niewtajemniczonych dodam, że przedmiot w 100% legalny, bez żadnych wymagań i postacie na 1 lvl mogą go nosić. Wypada w tajnym przejściu na epicu.
Co do umiejętności to jak wiadomo gdy zaczynamy grę, to początkowe poziomy idą błyskawicznie, więc może wykorzystamy ten fakt i zamiast inwestować w wszystko po trochu lepiej zakupić coś, co pozwoli szybko eliminować od razu całe tabuny wrogów. W przypadku tej postaci mamy dwie umiejętności, które można rozwijać. A jest to Zastawianie Pułapki (Lay Trap) oraz Odłamek Lodu (Ice Shard). Moc umiejętności jest podobna - bardziej liczą się preferencje gracza, czy woli bełty czy odłamki.

Pułapki są bardzo mocne, potrafią wystrzeliwać całą masę strzał i z łatwością mordują wroga. Jak się na nie zdecydujecie, to na początek samą umiejętność na 1 lvl, a jej ulepszenie w postaci Szybkiej Konstrukcji (Rapid Construction) na max. Pozwoli to często miotać pułapki po bardzo niskich kosztach. A potem to można zwiększyć ilość stawianych pułapek, albo dodać im trochę mocy używając Usprawnionego Mechanizmu Strzeleckiego (Improved Firing Mechanism). A wtedy się zacznie prawdziwa zabawa.

Na postaciach z burzą na początek gry zwykle królują lodziki. Na początku możemy tylko jednym strzelać, ale jak wymaksujecie ulepszenie Prędkość (Velocity), zyskacie -100% czasu regeneracji i można miotać nim cały czas. Upgrade ostatni zapewnia możliwość strzału wieloma pociskami naraz, co jest nieodzowne na początkowych poziomach. Niestety, zabawa taka żre manę jak diabli, więc należy się zaopatrzyć w niebieskie eliksiry - i to dużo.

A co potem? Ano potem to inwestujecie w umiejętności z kalkulatora wyżej pamiętając o ważnej rzeczy - by zakupić je do połowy. A to dlatego, że lepiej jest, jak postać ma wiele umiejętności gorzej rozwiniętych aniżeli kilka na max. Rzecz jasna jak już zakupicie sobie umiejek po połowie, to można zacząć je maksować, ale prędzej bym nie polecał.

Walka

Na początku gry pod LPM nic nie przypisujemy, a pod PPM dowolną umiejętność ofensywą (np. noże, blyskawice itd). Gdy uzyskacie -100% czasu regeneracji, pod LPM przypisujemy Błyskawica (Lighting Bolt), a na PPM Nóż do rzucania (Throwing Knife).

Proponowane wyposażenie
Z racji tego, że zielone przedmioty które podaje niżej są pyćko trudne do znalezienia (a wiadomo Polak leniwy jest), obok nich podaję zamiennik na fioleta. Wprawdzie niektóre statystyki przez to wam spadną, ale za to inne wzrosną. Do poszukiwań zalecam mody - na zwykłe potworki mody trudnościowe, które można znaleźć w dziale Download. Z kolei jeśli biegamy na bossy, to zalecam ten poradnik

http://titanquest.gram.pl/forum/viewthread.php?thread_id=2531

Głowa - Przewodnik Tyrezjasza

Przechadzając się po Hadesie dobrze mieć kogoś, kto by nas poprowadził przez tą niebiezpieczną krainę. Najlepszy byłby tu wieszcz Tyrezjasz. Niestety, chłop ma inne zmartwienia i zamiast niego będziemy musieli się posłużyć powyższym hełmem. Wiem, że on po założeniu zakrywa nam oczy, ale i tak w Podziemiu jest ciemno, więc w sumie na jedno wychodzi (xD). Hełmik wypada w IV akcie na legendzie.

Jakby ktoś chciał, to oprócz tegoż hełmofonu można zastosować także Złoty Welon Hesione (I akt, legenda).

NagolennikiNogawice Szamana z dodatkiem "Nieśmiertelności"

Te buty podobnie jak Przybranie Głowy Szamana także zmniejszają czas regeneracji. I one też nie są za łatwe do znalezienia, ale niestety nie ma innych bucików dających taką statystykę. Te przedstawione na screenie mają bonus w postaci zdrowia i na znalezieniu takiej wersji skupiamy się. Buciki wzmacniamy inkarnacją sandałów Hermesa (I akt, legenda) z bonusem +210 zdrowia.

Zamiennikiem na ten przedmiot są Nogawice Plutona z IV aktu na legendzie. Wprawdzie dają one tylko -5% czasu regeneracji i dlatego w razie problemów z osiągnięciem -100% czasu regeneracji zalecam użycie naszyjnika z I aktu na epicu o nazwie Polaris.

RęceKlamra Arcymaga

Przedmiot łatwy do znalezienia i bardzo potężny (gdyż prawie połowa zmniejszonego czasu regeneracji pochodzi właśnie z tej klamerki). Wypada ona na całym poziomie legendarnym. Ja polecam szukać jej pod ateńskimi katakumbami, czyli idziemy na Alastora. Z tego co wiem boss ten nie jest zbytnio lubiany, dlatego polecam zastosowanie sztuczki. Kupcie jakiś dalekozasięgowy czas ofensywny (np. Błyskawica), a potem przypiszcie go na PPM. Teraz idziemy na Alastora, otwieramy drzwi, trzymajcie klawisz Shift i klikajcie PPM w kierunku bossa. Ponieważ nie weszliśmy w strefę bossa (ciągle stoimy w drzwiach) Alastor nas nie zaatakuje. Dodatkowo nasz czas posiada spory zasięg i z łatwością trafi drania. Prosta rzecz i bardzo skuteczna.

TorsOpończa Bai Hu z dodatkiem "Nieśmiertelności"

Jedna z ładniejszych szat dla magów. Nie lubi za często wypadać, a do tego jeszcze leci z tygrysów magów, których mało kto lubi. Jednak pamiętajcie, że cierpliwość się opłaci. Opończę szukamy z dodatkiem do zdrowia. Polecam przeczesywać okolice miasta Chang’an z III aktu, czyli teleportujemy się do tegoż miasta i wracamy się. Po wyczyszczeniu przedmieść teleportujemy się znów do miasta i kierujemy się w stronę Lasu Starożytnych, a potem Doliny Jinghe. Czynność powtarzajcie aż znajdziecie upragnioną szatę. Reliktem do niej pasującym jest inkarnacja złotego runa (I akt, legenda) z bonusem -8% czasu regenacji

P.S. Jako ciekawostkę podam, że w języku chińskim Bai Hu oznacza biały tygrys (trzeba przyznać, że nazwa trafiona).

Niestety, w przypadku tej zbroi nie istnieje fiolet zapewniający -20% kosztu w energię. Najbliżej ideałowi są Medytacyjne Szaty Feng Xao zapewniające -15% kosztu w energię.Pomimo tego minusa, przedmiot ten daje m.in. -15% czasu regeneracji, co warto wykorzystać.

Broń - Berło Króla Licza z dodatkiem "Erudycji"

Jak ktoś się bawi mistrzostwem Ducha, to zapewne nie jednokrotnie przyzywał Licza na pomoc. Po przyjrzeniu się mu zobaczycie, że w ręce nosi laskę. Takie coś możecie i wy używać. Jest tylko jeden problem – znalezienie. Kostur ten wypada z liczów, a tych można znaleźć w Jaskiniach Wusao w III akcie (są też licze w IV akcie, ale z nich ta broń nie wypada), tak więc troszkę się naszukacie. Berło na screenie ma dodatkowy bonus do inteligencji, co widać. Relikt na wzmocnienie to inkarnacja piorunu Zeusa (I akt, legenda) z bonusem 3 - 20 obrażeń od elektryczności.

Zamiennikiem na tę broń jest Sakur - Aba (IV akt, legenda).

Pierścienie - Pierścień Persefony \ Okultystyczny...Nieśmiertelności

Zielony pierścień zapewnia nam bardzo duży kopniak do szybkości miotania czarami, co pozwala uzyskać nam w buildzie 300% (widać to na screenie niżej) . Do tego dodatek Nieśmiertelności zapewnia jeszcze bonus do zdrówka, co bardzo przyda się magom. Z kolei Persefonę wybrałem tu ze względu na bon -10% kosztu w energię. Oczywiście reszta statystyk też jest bardzo dobra, jednak kluczowa była właśnie ta mała statystyka (są jeszcze inne pierścienie zmniejszające koszt w energię, ale Persefona wygrywa). Co do poszukiwać to zieloniec wypada na całym poziomie legendarnym. Nie ma jednego miejsca gdzie go można znaleźć. Nie martwcie się tym - on nader często wypada. Z kolei fioleciak leci w IV akcie, czyli znowu trzeba wybrać się w zaświaty. Wracając jeszcze do zielonego - wzmocnieniem dla niego jest inkarnacja podstępu małpiego króla (III akt, legenda) z bonem +10% ruchu.

NaszyjnikŁaska Afrodyty

Najlepszy naszyjnik dla magów jaki istnieje. Odporności, +2 do umiejek i olbrzymi bonus do zdrowia. Po prostu ideał. Niestety, daje on też szansę na to, że nasz atak zniewoli umysł wroga i sprawi że będzie dla nas walczył. Wydawać by się mogło że to dobrze, jednak zapewniam że takie coś na dłuższą metę bardziej wkurza niż pomaga. Jak chcecie rozwiązać ten problem, to zapraszam do moich poradników, gdzie jest opisane, jak dokonać przeróbki naszyjnika

Wersja bez moda
http://titanquest.gram.pl/forum/viewthread.php?thread_id=3442

Wersja z modem
http://titanquest.gram.pl/forum/viewthread.php?thread_id=3450

Sam naszyjnik wypada w IV akcie na legendzie.

ArtefaktTalizman Jadeitowego Cesarza

Jedyny artefakt zmniejszający czas regeneracji. 99,9% postaci pod -100% zmniejszenia czasu regeneracji korzysta z tego cudeńka. Sam w sobie jest niezły, a umiejętność, którą daję nie raz przechyli szalę zwycięstwa na naszą stronę. Tajemna formuła potrzebna do stworzenia tegoż artefaktu wypada w I akcie na poziomie legendarnym. Najbardziej poszukiwanym bonusem za kompletność jest dodatek do inteligencji, lecz jaki znajdziecie, taki używajcie.

Poniżej zestawienie wszystkich składników wymaganych do stworzenia artefaktu - miłych poszukiwań >:D

Złoto
3 775 000

Artefakty

* Królobójca (I akt, epic)
* Maska zdobywcy (I akt, legenda)
* Pieśń węża (III akt, normal)
* Cień kruka (I akt, epic)
* Hebanowa kula (III akt, epic)
* Jadeitowa figurka (I akt, epic)

Relikwie

* Inkarnacja spokoju Jadeitowego  Cesarza – Kompletny relikt(III akt, legenda)
* 2x Ucieleśnienie lustra Archimedesa – Kompletny relikt (I akt, epic)
* Esencja Udżat Horusa – Kompletny relikt (II akt, normal)
* Ucieleśnienie wdzięku Guan-Yu – Kompletny relikt (III akt, epic)
* Ucieleśnienie gniewu Aresa – Kompletny relikt (IV akt, epic)
* Ucieleśnienie złotego runa – Kompletny amulet (I akt, epic)
* Ucieleśnienie męstwa Achillesa – Kompletny relikt

Amulety

* Sztywny pancerz – Kompletny amulet (II akt, normal)
* 2x Epicka skorupa żółwia – Kompletny amulet (I akt, epic)
* Legendarna skorupa żółwia – Kompletny amulet
* Epicki szablowy pazur – Kompletny amulet (III akt, epic)

Zwoje
* Zwój ochrony żywiołów – Ekwipunek (cały normal)
* Potężny zwój dżina – Ekwipunek (cały epic)

Jak nie traficie bonusu do iteligencji, to można się z tym pogodzić, albo
a) można składniki do stworzenia arta poszukać jeszcze raz
b) zaraz przed stworzeniem zrobić backup postaci. W razie czego można go przywrócić i robić artefakt tak długo, aż znajdziemy upragniony bonus.
c) po stworzeniu użyć programu TQVault i za jego pomocą zmienić bonus za kompletność

Po więcej info zapraszam na forum - tam się należy pytać co i jak.

Uwaga od autora
Z przedmiotami dającymi zmniejszony czas regeneracji może być mały problem (nie dotyczy artefaktu), a mianowicie trzeba je znaleźć w odpowiednich wersjach, by zdobyć -100%. Dla niewtajemniczonych wyjaśniam, że np. klamrę arcymaga można można znaleźć w wersji z bonusem -37% czasu regeneracji, albo też z bonusem -42%. I niestety, jak znajdziemy ją z tym gorszym bonusem, to możemy nie uzyskać -100%. Cóż więc robić? Otóż jest kilka sposobów na rozwiązanie tego problemu

* wyrzucacie przedmiot i szukacie go ponownie w nadziei, że teraz będzie miał lepsze statystyki

* instalujecie i odpalacie program TQVault (dostępny w Download) i za jego pomocą kopiujecie sobie przedmiot ,np. do schowka. Podczas kopiowania następuje zmiana statystyk – czasem na gorsze, czasem na lepsze i tym sposobem można np. z -34% czasu regeneracji (jest to wartość minimalna dla klamry) zrobić aż -47% (a to jak się domyślacie jest to wartość maksymalna). Takie kopiowanie czitem nie jest, jeśli zachowacie tylko jeden przedmiot – oczywiście ten najlepszy – a resztę wywalicie. W TQVault przedmiot będzie miał te same statystyki, ale w grze już nie. Pamiętajcie o tym przy sprawdzaniu

* dla leniwych polecam kombinować z takim zjawiskiem jakim jest item seed. Nie będę się tu rozwodził co to jest itd. Powiem w skrócie - za pomocą tego można szybko zmienić statystyki itema, by wyciśnąć z niego tyle, ile się da. Nie martwcie się, że bawiąc się tym nagle przedmiot dostanie bonus miliard dmg, gdyż nie jest to możliwe. Ale do rzeczy.
Zainstalujcie i odpalcie TQVault. Po lewej stronie z menu wybieracie postać z klamerką arcymaga (którą uprzednio sobie wydropiliście), klikacie PPM na przedmiot i opcja Change Item Seed. Teraz program poprosi was o wpisanie liczby. Użyjcie 2158, potem OK, wyłączamy vaulta, odpalamy grę i cieszymy się klamerką z bonusem -47% czasu regeneracji \o/ Dla pozostałych przedmiotów polecam seed 3421

Pytania? Problemy? Zapraszam na forum.

Rozdysponowanie punktów cech
Przy tym wyposażeniu które jest wyżej mogę dać wszystkie punkty w inteligencję. W najgorszym wypadku w zręczność zapakujecie tylko 3 punkty, gdyż wtedy po wymaksowaniu mistrzostw będziecie mieć 174 zręczności, a tyle wymaga najlepszy przedmiot dla magóww - Buty Ze Skóry Demona. A jakbyście coś źle rozdali punkty, to zawsze można je zresetować za pomocą programu Defiler - do pobrania w dziale Download.

Screen
Poniżej foto przykładowego czarownika opartego na powyższym buildzie. Postać wykonana za pomocą programu Defiler.

 

Plusy i minusy
+ noże połączone z pułapkami skutecznie osłabiają wrogów i uniemożliwiają podejście do postaci gracza
+ duże obrażenia z piorunów
+
baardzo szybka eliminacja wrogow

- nie ma umiejętności, za pomocą której można się leczyć. Troszkę to wkurzające na 100 100 300
- postać ciut trudna w rozwoju.

Teoria teorią...
Ale najlepiej wszystko się testuje w praktyce. Co z tego, że ja się nagadam, wszystko pokaże, zrobię screeny, opisy itd., skoro jeśli chcemy poczuć postać, to musimy ją wziąść w nasze własne, spracowane ręce i na własnej skórze wszystko przetestować. Dlatego też kochani w dziale Download możecie sobie pobrać tą i inne postacie, których opisy można tu znaleźć. Niżej link do pobrania - miłej zabawy życzę

http://titanquest.gram.pl/infusions/pro_download_panel/download.php?did=26

Uwagi końcowe

* info o zielonych przedmiotach występujących w artykule (dla zainteresowanych) 

http://titanquest.gram.pl/faq.php?cat_id=10

* to co widać wyżej, to sposób rozwoju, który pozwoli się cieszyć buildem. Jeśli chcecie wycisnąć więcej, bądź macie lepszą koncepcję na postać, to zmieńcie co wam się nie podoba i już.

* jak macie problem z doborem odpowiedniej dla siebie postaci albo nie wiecie, w co zainwestować, to nie pisać mi tego w komentarzach, ale w specjalnie przygotowanym do tego wątku. Niżej link 

http://titanquest.gram.pl/forum/viewthread.php?thread_id=709&

Każdy komentarz odbiegający od tej reguły będzie kasowany, a autor zarobi bana na 24 godziny. Rzecz jasna po tym czasie konto będzie znów aktywne, ale administracja ma dobrą pamięć i zapamięta z łatwością takiego delikwenta i będziemy się baczniej mu przyglądać. Jak nie chcesz się narazić, to stosuj powyższą zasadę, a wszystko będzie OK.

I jeszcze na koniec
Specjalne podziękowania dla Talos-Legendarny automatoi za wszelkie porady i wskazówki, dzięki którym udało mi się poprawić build i teraz można go oglądać w całej okazałości. Odwaliłeś chłopie kawał dobrej roboty i jestem ci za to dozgonnie wdzięczny.

 

Poleć ten artykuł
Podziel się z innymi: Facebook Google Live Reddit Tweet This Favourites
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubię To:


Komentarze
14228 #1 BeLuck
dnia czerwiec 08 2012 11:25:11
Nie no rewelka
11933 #2 Arabal
dnia czerwiec 29 2012 21:23:56
Zagrałem dziś tą postacią i przyznać muszę, że jest świetna. Atak piorunem przypomina mi atak Paladyna z D2 "Pieść Niebios". Wrogowie się uginają pod tym atakiem. Jedyny minus to brak petów poza latającym małym kolesiem - Wispem. Postać o wiele lepsza niż Czarodziej. Jak najbardziej polecam.
10381 #3 olimpijczyk
dnia marzec 13 2013 16:34:43
Build dobry ale klasa nie w moim guście

Arabal - Czarodziej jest najlepszym magiem pod kostur, Rytualista pod pety a Wróżbita ze snem pod 100, 100, 300... Żyj z tym Szeroki uśmiech

Od razu mówię dlaczego wróżbita:

- Nieograniczony spam zakłóceniem, falą
- Możliwość leczenia się absorbcją
- Używanie dobrych petów jako anihilatorów bądź mięso armatnie
- Niezłe aury
 
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
 
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [2 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]
 
Shoutbox
Brak Awatara Konradiusz Konradiusz jest OffLine - 04.01.19
Żyjmy !


Awatar Piterus Piterus jest OffLine - 03.12.18
Test Szeroki uśmiech


Brak Awatara mayhem18 mayhem18 jest OffLine - 22.11.18
Przydał by sie TQ Defiler ale na androida


Awatar Serena Serena jest OffLine - 20.09.18
Witam Jak za pomocą programu Paint wkleić do fotki fragment tła tak by nie było widać brzegów wklejania czyli by fragment wtopił się w fotkę? Na razie to wygląda jak łata. Pozdrawiam


Awatar juluneczek juluneczek jest OffLine - 24.07.18
Jest dużo edytorów online,np. zmniejszacz . pl :wrzucasz oryginalne zdjęcie->określ wymiary[100x100]->w
ybierasz jakość[jeśli plik wyjdzie za duży to zmniejzasz]->odznac
zasz znak wodny->wyk


Awatar Serena Serena jest OffLine - 23.07.18
Tak wiem ale w programie Paint przy opcji zmiany rozmiaru fotki są wartości w pikselach i procentach UśmiechZawsze mam problem z ciężarem pliku.


Awatar juluneczek juluneczek jest OffLine - 23.07.18
Kliknij prawym -> właściwości -> sczegóły, i tam masz wymiary obrazka


Awatar Serena Serena jest OffLine - 22.07.18
Witam Panowie kto mi powie 14,65 KB ile to cm? Zrobiłam nowy Awatar 14,6 KB i nie wchodzi . Zaraz mnie coś trafi Pozdrawiam


Brak Awatara Bazyliszek1991 Bazyliszek1991 jest OffLine - 29.05.18
Oficjalnego spolszczenia nie ma, ale jest fanowskie które jest bardzo dobre i pokrywa praktycznie 100% tekstów z gry.


Brak Awatara Konradiusz Konradiusz jest OffLine - 12.05.18
W ogóle GD jest wreszcie po polsku?


Aby wysłać wiadomość musisz być zalogowany.

 
 
 
IRON LORE ENTERTAINMENT and the IRON LORE LOGO are either registered trademarks or trademarks of Iron Lore Entertainment, Ltd. in the United States and/or other countries, used under license.
GameSpy and the "Powered by GameSpy" design are trademarks of GameSpy Industries, Inc. All rights reserved.
THQ Nordic and the THQNordic logo are trademarks and/or registered trademarks of THQ Nordic GmbH. All rights reserved.
All other trademarks, logos and copyrights are property of their respective owners.