Zwiastun
Zwiastun jest uniwersalną postacią na dwie bronie i do tego prostą w prowadzeniu. Nie ma znaczenia czy w łapkach dzierżymy miecze, topory, obuchy czy też mix tych broni – ten bohater wchodzi we wrogów lepiej niż gorący nóż w masło i wysyła je do Hadesa szybciej, niż zdążą się one zorientować. Umiejętności jakimi włada ten potężny wojownik pozwalają mu zarówno na szybką eksterminację, jak i odwrót gdyby coś poszło nie tak. Na uwagę zasługuje też fakt, że to na zwiastunie ludzie wyciskają najwięcej zdolności do ataku. A co nam to mówi? Ano to, że jak się postać zdenerwuje, to wali obrażeniami krytycznymi aż miło patrzeć. A jak powszechnie wiadomo krytyki są diabelnie mocne.

Wykonanie zwiastuna nie jest żadnym wyzwaniem, więc każdy może się podjąć wykonania tej postaci.


Kalkulator umiejętności
http://www.titancalc.com/TitanCalc.asp?mastery=Harbinger&master1=3&master2=9&sa=21&m1=32-6-1-8-6-8-6-10-6-0-10-0-6-6-0-0-0-6-6-6-0&m2=32-0-0-0-0-8-12-6-0-0-8-0-12-0-0-1-6-0-0-0-12-0

Osoby które korzystają z patcha 1.17 mogą sobie pozwolić na zakup ulepszenia do sztandaru, czyli Triumf (Triumph). Na oficjalnym patcha nie działa, ale na nieoficjalnym już tak.

Co na początek a co na potem
Ano najlepiej zainwestować w to

Dla niewtajemniczonych dodam, że przedmiot w 100% legalny, bez żadnych wymagań i postacie na 1 lvl mogą go nosić. Wypada w tajnym przejściu na epicu.

Co do umiejętności to jak wiadomo gdy zaczynamy grę, to początkowe poziomy idą błyskawicznie, więc może wykorzystamy ten fakt i zamiast inwestować w wszystko po trochu lepiej zakupić coś, co pozwoli szybko eliminować od razu całe tabuny wrogów. W przypadku tej postacimamy dwie umiejętności - Sztandr Bitewny (Battle Standard) i Upiorne Uderzenie. Obydwie umiejki są świetne.

* W sztandar bitewny ładujemy tyle, ile się da. Dzięki tej operacji jak postawiciego, , to postać zyskuje mega turbo doładowanie i właściwie wszystko można brać na klatę, a wrogów rozsmarowuje się po ścianach. Oczywiście na początkowych poziomach sztandar działa dość krótko, więc trzeba go wymaksować tak szybko jak się da.

* Upiorne Uderzenie. Sama umiejętność nie jest mocna i nawet jakbyście dali w nią max punktów, to wielkiej fety nie będzie. Dlatego tu damy punkcik, ale w Złodzieja Snów (Dream Stealer) max. I wtedy zaczyna się - wszystko na hita, wrogowie latają po ścianach, exp ładnie leci i aż chce się śmigać.

A co potem? Ano potem to inwestujecie w umiejętności z kalkulatora wyżej pamiętając o ważnej rzeczy - by zakupić je do połowy. A to dlatego, że lepiej jest, jak postać ma wiele umiejętności gorzej rozwiniętych aniżeli kilka na max. Rzecz jasna jak już zakupicie sobie umiejek po połowie, to można zacząć je maksować, ale prędzej bym nie polecał.

Walka

Pod LPM przypisujemy Szturm (Onslaught), a na PPM Upiorne Uderzenie (Phantom Strike).

Proponowane wyposażenie
Z racji tego, że zielone przedmioty które podaje niżej są pyćko trudne do znalezienia (a wiadomo Polak leniwy jest), obok nich podaję zamiennik na fioleta. Wprawdzie niektóre statystyki przez to wam spadną, ale za to inne wzrosną. Do poszukiwań zalecam mody - na zwykłe potworki mody trudnościowe, które można znaleźć w dziale Download. Z kolei jeśli biegamy na bossy, to zalecam ten poradnik

http://titanquest.gram.pl/forum/viewthread.php?thread_id=2531

GłowaWojenny Hełm Aresa

Hełm wprost stworzony dla postaci z Wojną i nie tylko. Z pewnością spodoba się każdemu. Można go znaleźć na całym poziomie legendarnym. Nie ma określonego miejsca gdzie dropi. Ja jednak polecam szukać go po Telkinach, Tyfonie, Hadesie i tajnym przejściu. Oprócz tego można zastosować Przyłbicę Władcy Cienia - do znalezienia w IV akcie na legendzie.

NogiNagolenniki Batrachosa z dodatkiem "Nieśmiertelności"

Buty te wypadają z żab znajdujących się w Hadesie. Aby je zdobyć, polecam przeczesywać bagna na Soronis (są tam dwa duże obozy pełne tych stworów), Tsakońskie ruiny (tam też biega sporo żabek) bądź plaże w Rodos (przed wejściem do Iksyjskich lasów można spotkać drani). Pancerzyk ten wypada tylko z żab wojowników, nie magów. Zdobycie go jest trudne, gdyż ma bardzo małą szansę na wypadnięcie, niemniej jednak cierpliwość jest opłacalna. Te na screenie nagolenniki mają dodatek w postaci zdrowia (tej statystyki nigdy za wiele) i takie by było dobrze znaleźć, niemniej jednak jakie wam wypadną, takie używajcie. Buty wzmacniamy inkarnacją siły Heraklesa (I akt, legenda) z bonusem +25% obrażeń.

Z racji tego, że miecze są bardzo szybkie, zamiast bonusu do szybkości ataku poszkajcie bona około +35 zręczności.

Zamiennikami na ten przedmiot są rzeczy z IV aktu, przy czym na epicu w tajnym przejściu szukamy Buty Czarnobrododego i Buty Smolistej Wody, a na legendzie w tym akcie Nagolenniki Argonautów i Nagolennice Zrodzonego z Ognia.  

RęceKajdany Zaklinacza Kamienia z dodatkiem "Żwawości"

Ahhh najlepsze ochraniacze dla wojaków jakie można znaleźć. Wypadają z gorgon, tak więc na Parnas wyruszamy i do jaskiń marsz. Kajdanki wypadają z gorgon kolorowych, nie tych o bladej cerze (z nich kolei wypadają Ochraniacze Strażnika ale to inna bajka). Na tych wężowych kobitach trza się zatrzymać dłużej, gdyż musimy znaleźć tę zbroję z bonusem około 35% szybkości ataku. Na szczęście dodatek ten jest dość łatwo znaleźć, więc strasznie długo tam nie zabawicie. Tę część pancerza wzmacniamyinkarnacją chwały Amun-Ra (II akt, legenda) z bonusem +250 energii.

Jeśli jako broń wybierzecie dwa miecze, to należy wówczas szukać kajdan z bonusem do zręczności (około +35 zręczności), gdyż mieczyki są bardzo szybkie i bonus do szybkości ataku nie jest potrzebny.

Zamiennikiem na tą zbrojkę są Karwasze Zdobywcy (I akt, legenda)

TorsNapierśnik Alkyoneusa z dodatkiem "Nieśmiertelności"

IMO jeden z najładniej wyglądających napierśników jakie są w grze. Do tego daje świetne statystyki. Jest tylko problem z jego zdobyciem, gdyż dropi w Pałacu Hadesa. Mało tego – leci z gigantów. A żeby było jeszcze gorzej, to wiedzcie że wypada tylko z niebieskich gigantów, czyli tych których nikt nie lubi rozwalać (szczególnie Daktyla). Jak chcecie sobie sprawę ułatwić, to polecam kupić dowolne dwa pierścienie i naszyjnik od handlarza, a potem wzmocnić je legendarną cierpiącą duszą z bonusem do zmniejszenia obrażeń od nieumarłych, demonów i istot magicznych. Dzięki temu szukanie napierśnika nie będzie już taką katorgą. Widoczny na zdjęciu ma bonus w postaci zdrowia i takiego polecam właśnie szukać. Jak znajdziecie go, to wzmacniamy legendarnym idealnym piórem (I akt, legenda) z bonusem +26% odporności na truciznę.

P.S. Na tym i innych screenach napierśnik jest niebieski. Obrazek został robiony na patchu 1.17, a na nim ten pancerz ma taki kolor. Jak ktoś śmiga na wersji gry 1.1, to będzie miał koloru zielonego. Ja jednak machnąłem go na nieoficjalnym patchu, gdyż wersja niebieska jest ładniejsza (:

Zamiennikami na ten unikat są Napierśnik Legionisty (IV akt, legenda), Zbroja Peleusza (I akt, legenda) oraz Zbroja Achillesa (I akt, legenda).

Broń – do wyboru do koloru
2x Folg z dodatkiem "Unicestwienia"

Jeden z najlepszych obuchów. Idealny dla zdobywcy, templariusza i wielu innych postaci. Jak go zdobyć? Teleportujemy się na Styks, potem grzejemy z buta na Charona, rozkminiamy go i zaraz za nim spotkacie troglodytów, z których leci tenże obuch. Polecam zrobić zapis (kaplica jest zaraz za mostem), a potem tylko rozwalamy troglodytów. Jak chcecie sobie zaoszczędzić czas, to polecam biegać między nich i ubijać tylko wtedy, gdy któryś z nich ma folga. Broń ta jest dobrze widoczna i łatwo poznać, który przeciwnik go nosi. Obuch widoczny na zdjęciu jest z bonusem, który dość łatwo znaleźć, tak więc tu wielkich problemów nie będzie. Jeden folg wzmacniamy inkarnacją męstwa Achillesa (I akt, legenda) , a drugi inkarnacją gniewu Anubisa (II akt, legenda). Obydwie relikwie z bonusem +35% szybkości ataku.

Zamiennikami na ten przedmiot są Irys oraz Berło Króla Cienia - do znalezienia w IV akcie na legendzie. 

2x Szabli Ząb  z dodatkiem "Unicestwienia"

Jeśli chodzi o szybkość ataku, to nic go nie przebije. Sam w sobie jest szybki, a w połączeniu jeszcze z jakąś relikwią zwiększającą tę statystykę powoduje, że można mieczem wymachiwać z niewyobrażalną prędkością. Wiem, że we wcześniejszej wersji buildu jako miecz była Chtohńska Brzytwa, ale szabelkę można o wiele łatwiej znaleźć. Swoje poszukiwania kierujemy na Orient, a mianowicie Chang'an - zarówno na przedmieściach, jak i polach uprawnych okalających to miasto można spotkać tygrysy z futerkiem koloru pomarańczowego - to od nich ten miecz wypada. Relikty na jego wzmocnienie to inkarnacja gniewu Anubisa (I akt, legenda) z bonusem 7-16 obrażeń i legendarny pazur penga (III akt, legenda) z bonusem +20% obrażeń.

Zamiennikiem na ten miecz jest unikat Miecz Kowu  (IV akt, legenda).

2x Żądło Myrmidona z dodatkiem "Unicestwienia"

Łatwy do znalezienia, daje ładne statystyki i do tego dobrze wygląda – cóż trzeba więcej. Szukamy go na formicydach, ale co ciekawe – tylko blade formicydy mogą być uzbrojone w ten toporek. Co więc musimy zrobić? Teleportować się do Elizjum, a potem przetrząsnąć tą lokację w poszukiwaniu Celestii. To w tym miejscu mieści się obóz tych przerośniętych mrówek. Jeden topór wzmacniamy inkarnacją męstwa Achillesa (I akt, legenda) z bonusem +25% obrażeń, a drugi inkarnacją gniewu Anubisa (II akt, legenda) z bonusem 7-16 obrażeń.

Zamiennikiem na tę broń są Pytho oraz Topór Tartaru z IV aktu na legendzie, a także kilka broni z I aktu na legendzie, a są to Głod Erysichtona, Opór Enkidu oraz Charybda.

Od razu chciałem zaznaczyć, że jeśli nie podoba się komuś uzbrojenie podane wyżej bądź są problemy z jego zdobyciem, to polecam nachapać się forsy ile wlezie, dorzucić do tego kroplę cierpliwości i odwiedzać często handlarzy na legendzie w ostatnim akcie. Zdziwilibyście się, jakie mocarne wyposażenie można sobie kupić . Szczególnie wypatrujcie przedmiotów z dodatkami Brawury, Spustoszenia, Weterański, Nieustępliwy, Żwawości, Chaosu, Morderczy, Tyrana, Unicestwienia, Bezlitosny, Cyklopi, Herkulejski, Uczty, Pożarcia - zarówno z jednym takim dodatkiem, a jak się da, to najlepiej z dwoma. Tanie to nie będzie, ale trud jest bardzo opłacalny.  

Jak ktoś chce to może kombinować i połączyć np. obuch z mieczem czy z toporem. Do wyboru, do koloru. Pamiętajcie tylko, żeby bez odpalonego szturmu mieć około 180% szybkości ataku oraz z 10% obrażeń przekształcanych w zdrowie.

Pierścienie – 2x Gwiazda Elizjum

Ładne odporności, obrażenia, siła i zdrówko – dlatego wszyscy kochają te pierścienie. Co tu dużo gadać – trza samemu je wypróbować by się o tym przekonać. Wypadają w ostatnim akcie na poziomie legendarnym, czyli znowu biegamy na Hadesa bądź tajne przejście

NaszyjnikNaszyjnik Myrmidona

Zapewnia dobre odporności i niemały dodatek do obrażeń, czyli wszystko to, co każda postać na dwie bronie zawsze potrzebuje. Do znalezienia na całym poziomie legendarnym.

ArtefaktGwiazda Isztar

Tajemna formuła do zrobienia artefaktu wypada w – cóż za niespodzianka – IV akcie na legendzie, czyli Hadesie. I znowu trza biegać na biednego boga umarlaków bądź tajne przejście. Widoczna na screenie gwiazdka ma bonus za kompletność 18% odporności na żywioły, niemniej jednak jaki bon dostaniecie, taki używajcie.

Poniżej zestawienie składników wymaganych do stworzenia artefaktu

Złoto
5 325 000

Artefakty

* Pięść tyrana (I akt, legenda)
* Lwie serce
(I akt, epic)
* Maska zdobywcy (I akt, legenda)
* Jądro Mroku
(I akt, epic)
* Pięść gromu (I akt, legenda)
* Kula lawy
(I akt, normal)
* Księga przemiany (II akt, epic)
* Cień kruka (I akt, epic)
* Hebanowa kula
(III akt, epic)

Relikwie

* Inkarnacja ostrza Tanatosa – Kompletny relikt (IV akt, legenda)
* Ucieleśnienie piorunu Zeusa – Kompletny relikt (I akt, epic)

* Inkarnacja piorunu Zeusa – Kompletny relikt (I akt, legenda)
* Inkarnacja rozlewu krwi Yen – Lo – Wanga – Kompletny relikt (III akt, legenda)

* Inkarnacja gniewu Aresa – Kompletny relikt (IV akt, legenda)
* Esencja ognia Prometeusza – Kompletny relikt (I akt, normal)

* Ucieleśnienie Udżat Horusa – Kompletny relikt (II akt, epic)
* Ucieleśnienie lustra Archimedesa – Kompletny relikt (I akt, epic)

* Ucieleśnienie wdzięku Guan – Yu – Kompletny relikt (III akt, epic)
* Ucieleśnienie gniewu Aresa – Kompletny relikt (IV akt, epic)
* Ucieleśnienie złotego runa – Kompletny relikt (I akt, epic)
* Ucieleśnienie męstwa Achillesa – Kompletny relikt (I akt, epic)

Amulety

* Epicki sztywny pancerz – Kompletny amulet (II akt, epic)
* Skóra dzika – Kompletny amulet (I akt, normal)

* Sztywny pancerz – Kompletny amulet (II akt, normal)
* Epicki wstrętny wysięk – Kompletny amulet (II akt, epic)
* 2x Epicka skorupa żółwia – Kompletny amulet (I akt, epic)
* Epicki szablowy pazur – Kompletny amulet (III akt, epic)


Zwoje

* Potężny zwój zemsty – Ekwipunek (cały epic)
* Potężny zwój wampiryzmu – Ekwipunek (cały epic)
* Potężny zwój dżina - Ekwipunek

Jak nie traficie bonusu do odporności na żywioły, to da się to przeboleć, chociaż
a) można składniki do stworzenia arta poszukać jeszcze raz
b) zaraz przed stworzeniem zrobić backup postaci. W razie czego można go przywrócić i robić artefakt tak długo, aż znajdziemy upragniony bonus.
c) po stworzeniu użyć programu TQVault i za jego pomocą zmienić bonus za kompletność

Z cyklu Talos poleca
Do artefaktu oprócz bonusu do odporności na żywioły dobrze nadaje się też dodatek +315 zdrowia. 

Rozdysponowanie punktów cech
Punkty inwestujemy w siłę i zręczność. Na legendzie jak się ma około 450 zręczności i 600 siły to można założyć wszystko i wbrew temu co myślicie, zdobycie takich statystyk wcale nie jest trudne. Można sobie pakować po troszku w siłę i zręczność, można też od razu na początku gry jechać po równo w te dwie cechy i też będzie git. A gdy uzyskacie te statystyki to:
a) dla zwiększenia ofensywy następne punkty w siłę
b) dla zwiększenia defensywy następne punkty w zręcznośc
c) dla zachowania równowagi, po równo w siłę i zręczność

Pamiętajcie też, że punkty cech można zresetować za pomocą programu Defiler (dostępny w dziale Download), więc jak coś się zepsuje to nie ma się co zamartwiać. W razie problemów z tymże programem zapraszam na forum.

Screeny

Poniżej screeny zwiastuna wg. powyższego buildu. Postać wykonałem programem Defiler. Najpierw wymaksowałem mistrzostwa, potem punkty cech rozdałem pod wyposażenie,a reszta w siłę i zręczność.

Wersja z obuchami


Wersja z toporamiWersja z mieczami

 


Plusy i minusy

+ z odpalonym Szałem Bitewnym postać zadaje krytyki aż miło
+ świetna ofensywa
+ duże obrażenia
+ postać niezbyt wymagająca w wykonaniu

- dla wielu nudna postka

Teoria teorią...
Ale najlepiej wszystko się testuje w praktyce. Co z tego, że ja się nagadam, wszystko pokaże, zrobię screeny, opisy itd., skoro jeśli chcemy poczuć postać, to musimy ją wziąść w nasze własne, spracowane ręce i na własnej skórze wszystko przetestować. Dlatego też kochani w dziale Download możecie sobie pobrać tą i inne postacie, których opisy można tu znaleźć. Niżej link do pobrania - miłej zabawy życzę

http://titanquest.gram.pl/infusions/pro_download_panel/download.php?did=26

Uwagi końcowe

* info o zielonych przedmiotach występujących w artykule (dla zainteresowanych) 

http://titanquest.gram.pl/faq.php?cat_id=10

* to co widać wyżej, to sposób rozwoju, który pozwoli się cieszyć buildem. Jeśli chcecie wycisnąć więcej, bądź macie lepszą koncepcję na postać, to zmieńcie co wam się nie podoba i już.

* jak macie problem z doborem odpowiedniej dla siebie postaci albo nie wiecie, w co zainwestować, to nie pisać mi tego w komentarzach, ale w specjalnie przygotowanym do tego wątku. Niżej link 

http://titanquest.gram.pl/forum/viewthread.php?thread_id=709&

Każdy komentarz odbiegający od tej reguły będzie kasowany, a autor zarobi bana na 24 godziny. Rzecz jasna po tym czasie konto będzie znów aktywne, ale administracja ma dobrą pamięć i zapamięta z łatwością takiego delikwenta i będziemy się baczniej mu przyglądać. Jak nie chcesz się narazić, to stosuj powyższą zasadę, a wszystko będzie OK.

I jeszcze na koniec
Specjalne podziękowania dla Talos-Legendarny automatoi za wszelkie porady i wskazówki, dzięki którym udało mi się poprawić build i teraz można go oglądać w całej okazałości. Odwaliłeś chłopie kawał dobrej roboty i jestem ci za to dozgonnie wdzięczny.

 

 

Uwagi końcowe

* info o zielonych przedmiotach występujących w artykule (dla zainteresowanych) 

http://titanquest.gram.pl/faq.php?cat_id=10

* to co widać wyżej, to sposób rozwoju, który pozwoli się cieszyć buildem. Jeśli chcecie wycisnąć więcej, bądź macie lepszą koncepcję na postać, to zmieńcie co wam się nie podoba i już.

* jak macie problem z doborem odpowiedniej dla siebie postaci albo nie wiecie, w co zainwestować, to nie pisać mi tego w komentarzach, ale w specjalnie przygotowanym do tego wątku. Niżej link 

http://titanquest.gram.pl/forum/viewthread.php?thread_id=709&

Każdy komentarz odbiegający od tej reguły będzie kasowany, a autor zarobi bana na 24 godziny. Rzecz jasna po tym czasie konto będzie znów aktywne, ale administracja ma dobrą pamięć i zapamięta z łatwością takiego delikwenta i będziemy się baczniej mu przyglądać. Jak nie chcesz się narazić, to stosuj powyższą zasadę, a wszystko będzie OK.

I jeszcze na koniec
Specjalne podziękowania dla Talos-Legendarny automatoi za wszelkie porady i wskazówki, dzięki którym udało mi się poprawić build i teraz można go oglądać w całej okazałości. Odwaliłeś chłopie kawał dobrej roboty i jestem ci za to dozgonnie wdzięczny.

 

Poleć ten artykuł
Podziel się z innymi: Facebook Google Live Reddit Tweet This Favourites
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubię To:


Komentarze
10687 #1 danxdan
dnia sierpień 03 2011 21:36:29
Nie jestem tu obeznany w temacie i w gruncie rzeczy to co wydaje mi się mądre może się okazać głupie i w żadnym razie nie mówię że złu bulid, bo dobry jest i podoba mi się, sam mam zwiastuna, ale do rzeczy. Jedna ciekawa rzecz i kontrowersyjna, założyłem do swojego zwastuna 2x ciernisty kafar. pomyślicie że lipa ale na 47lvl mam średnie obrażenia 2500 a jak wbije sztandar i szturm to mam około 4500. Jest jeden cel- na zwykłe obrażenia nie ma takich pierścieni jak na kłute, mam na myśli wole apollina, czy jakoś tak, pierścienie które często wykorzystujesz, np przy zbóju. Myślę że dałyby olbrzymiego kopa, w dodatku kafar sam w sobie ma bonus >50% do kłutych a mając takie dwa można pozamiatać, lepsze są MI ale jak mówie, chodzi mi tylko o te dwa pierścienie. Naszyjnik natomiast dałbym furie. Wiem że ten build ma uwzględniać odporności i dlatego go tutaj nie dałeś, ja natomiast idę głęboko w ofensywę a defensywe i odporności zostawiam. Najlepszą obroną jest atak, w tym wypadku 'Phantom Strike'. Mam nadzieję że nie jestem arogancki w żaden sposób. Dzięki za bulid bo czekałem na niego heheZ przymrużeniem oka
10886 #2 sachs
dnia sierpień 03 2011 22:12:41
Crushing blow - 0 ??:>. Do zbroi dałbym co innego Szeroki uśmiech. Jak zwykle w koszmara i confusion zero, szkoda szkoda Uśmiech. Build jak zwykle fajny.
10512 #3 JezXilio
dnia sierpień 04 2011 08:57:39
Wielkie dzięki Kreciuch za bulid Pokazuje język. Bardzo na niego czekałem Szeroki uśmiech
109 #4 Kreciuch
dnia sierpień 04 2011 15:25:19
@danxdan
Jak lubisz mega ofensywę to OK. Ja napisałem artykuł o zwiastunie, który ma wszystkiego po trochu, czyli dmg, obrona oraz co najważniejsze - obrażenia przekształcane w zdrowie. No ale jak się komuś coś nie podoba to czemu nie dostosować tego do własnych upodobań.

@sachs
Szał Bitewny używa się tylko dlatego, że odpalony daje +50% zdolności do ataku. Po nic innego się nie przydaje. A koszmara nie ma gdyż mnie się wydawał zbędny. Poza tym jak widzisz zostały mi jakieś wolne punkty to możesz sobie zainwestować w to latające zwierzątko i po problemie

@JezXilio
Do usług
10687 #5 danxdan
dnia sierpień 04 2011 20:12:46
@Kreciuch
Nie zrozumiałeś mnie, wiem że zawsze każdy built który robisz i EQ do niego jest optymalne, i do tego nie mam nic, jak kto woli. Natomiast chciałem poznać Twoje zdanie na temat 2x kafar u zwiastuna bo przeciez taki sprzęt daje sie na postacie pod obrażenia kłute a zwiastun taki nie jest. Przepraszam za nieporozumienie Z przymrużeniem oka
109 #6 Kreciuch
dnia sierpień 05 2011 15:30:13
Aaa to co innego. Ogólnie rzecz biorąc na każdym DW 2x Kafar + 2x Apollin zapewniają takiego kopa do dmg że hoho. Wyjątkiem chyba jest tylko skrytobójca, gdyż chyba na kombo mieczyk + kafar + naostrzona broń jest więcej dmg niż na dwóch kafarach (na obuchy naostrzenie broni nie działa). Rzecz jasna broń obuchowa jest powolna i wtedy trzeba kombinować z szybkością ataku, no ale jak się ten problem rozwiąże to wszystko ładnie fruwa w powietrzu ^^

BTW jak chcesz super dmg to mnie się wydaje że zabójca byłby tu idealny. Owszem, zwiastun też wymiata, ale IMO zabójcy nie przebijesz. Sporo bonusów do obrażeń kłutych i do tego jeszcze obserwacja zwierzyny. Hmmm miodzio...
10687 #7 danxdan
dnia sierpień 05 2011 21:33:35
Wiem Kreciuch ale biorąc pod uwagę Phantom Strike to zwiastun umie przywalić aż miło i grupki mobów nie ma a jak jeszcze masz konwersje ataku w zdrowie to po takim uderzeniu w grupe masz pełny pasekZ przymrużeniem oka no i upiorne szybki ma 'cooldown; Z przymrużeniem oka
Zabójce też mam na 2x kafar heheSzeroki uśmiech ale zwiastun na upiornym wali mi krytyki bez szatndaru w granicach 15-17k przy 47lvl i przedmiotach zdobytych tą postacią więc nic ponad 40lvl w moim EQ nie mam
109 #8 Kreciuch
dnia sierpień 06 2011 22:28:44
O, to widzę że kolega zna się lepiej ode mnie. Ja na DW nie mam nic z dwoma kafarami. Moja niszczycielka zaklęć włada dwoma rancorami z mega bonusem do zamiany obrażeń na zdrowie. Do tego mroczny pakt i praktycznie potki idą w odstawę, co lubię^^

Anyway, co do tych kafarów to mnie się zdawało, że zabójca będzie lepszy, ale skoro ty już to przetestowałeś to widać że znasz się na tym lepiej niż ja, to co ja tu będę polemizować : P
10687 #9 danxdan
dnia sierpień 07 2011 19:50:17
Sredni dmg może byc tu faktycznie (i jestPokazuje język) wyższy u slayer'a natomiast biorąc phantom strike zwiastun wychodzi dobrze na tym. ale mamy tu tez bonus do szybkości w drzewku lucid dream. Wyższe obrażenia napewno ma slayer ale krytyki licząc upiorne uderzenie lepsze ma zwiastun, choć z drugiej strony najlepszy cios wymierza zabójca heh. No ale to już jak kto woli czy przywalić jednemu mobowi z całej siły czy kilku z połową mocy (lub mniej)
btw ważne jest też to że włócznie nwet najlepsze (mowa o zbóju) mają 30% kłutych i aż 70% 'normalnych' co daje prosty wniosek że łatwiej wymaksować obrażenia dając +50% w normalne niż +50% w kłute. W tym przypadku dać +70% w kłute daje mniej więcej to samo co 30% w normalne. Kafar ma po 50% obu i to jest tu najlepsze, bo założysz i apollina na palec i furie na szyje. dlatego nie wiem czy poprawnie ale wydaje mi się że wyższe DMG powinien mieć zabójca niż zbój, nie DPS natmoast. nie wiem jednak bo nie sprawdzalem, pattrze tylko na liczby. Fakt zbój ma tutaj ostrzenie ale to nie osiąga 100% nawet boostu. Nie wiem jak sie to przekłada na realia ale wydaje mi się że to co podnosi DMG u zbója lepiej podniesie je zabójcy z kafarami. Nie umiem używać tych cheaterskich programów;p więc jeśli to umie to byłbym wdzięczny za porównanie tych dwóch postaci z tym samym EQ ustawionym na DMG nie DPS. Sorki za offtop
109 #10 Kreciuch
dnia sierpień 08 2011 16:14:49
Racja, offtopic robi się nie mały. Ale mimo wszystko, to kombinowanie z dmg zaciekawiło mnie. Napisz do mnie na PW to może jakiegoś testa zrobimy (:
11537 #11 jaskier98
dnia wrzesień 02 2011 06:35:17
dobrze by sie sprawdziła tutaj siec snów morfeusza więc polecam przetestować
11821 #12 pegaz
dnia październik 07 2011 16:43:35
Jak najlepiej rozdysponować punkty cech?
11537 #13 jaskier98
dnia październik 31 2011 18:32:54
A oto mój zwiastun 100 100 300 co o nim myślicie?
httpZdegustowany/imageshack.us/photo/my-images/842/beztytuu2bm.png/
Oraz
httpZdegustowany/imageshack.us/photo/my-images/84/beztytuu3cn.png/
chwile będzie sie ładowało ale widoczek będzie łądnyPokazuje język
a punkty cech najlepiej siłę i zręcznośc 1:1 rozdawać
11905 #14 Talos-Legendarny automatoi
dnia listopad 05 2011 10:44:21
@Up: Mało DA i OA, 0% odporności na oszołomienie, małe odporności główne.smiley001

Trochę dziwna postać, zwiastun wychodzi lepiej jak się go zrobi w tradycyjny sposób.Z przymrużeniem oka
Ale duży punkt za oryginalność.Szeroki uśmiech

A tak co do tradycyjnego zwiastuna to dałbym Gwiazdę Isztar z bonusem do zdrowia. Zdrowie to więcej niż odporności.
12555 #15 GhostWarrior
dnia grudzień 26 2011 11:13:27
Najlepsza postać pod względem krytyków, postać na 30 lvl w ustawieniach jest by wyświetlało ciosy krytyczne. Cały czas wyskakująSzeroki uśmiech. A poza tym lepszy artefakt dla niego to Gwiazda Isztar
14668 #16 mojojojo123
dnia lipiec 25 2012 08:18:18
Siema.
Mam Zwiastuna na 10 lvl. Narazie mam zbroje labiryntową i zbroję prekursora. Powiedzcie mi jakie na zwiastuna są najlepsze opcje w całej zbroi. Dzięki za pomoc.
15215 #17 Tubson
dnia grudzień 20 2012 18:27:48
Jakią postacią mógłbym zagrać z bronią jednoręczną(oprócz włóczni) i tarczą? Chodzi mi o build
10381 #18 olimpijczyk
dnia marzec 12 2013 13:17:50
@Tubson Twoje pytanie obrazuje Twoją gargantuiczną wprost impertynencje wobec słów kreciucha (cyt. "[...] jeśli macie problem z wyborem postaci [...] nie pisać mi tego w komentarzach tylko w specjalnie przygotowanym do tego wątku temacie" ) Zdegustowany

Poza tym ja bym dał w zwiastuna Morfeusza i Chtońskie brzytewki z anubisem z bonusem do szybkości ataku Z przymrużeniem oka
1871 #19 Qupeek
dnia listopad 28 2013 19:01:29
Ja proponuje zrobić build na zwiastuna maga Szeroki uśmiech mam takiego i miażdży Szeroki uśmiech
15910 #20 Caius Cosedes
dnia styczeń 22 2017 17:15:33
Zwiastun to moja najlepsza klasa ever , jednak pogrywając trochę w zdobywce i templariusza zauważyłem jak często potrafi on ginąć. Wiem że to co napiszę to forumowa herezja Uśmiech jednak uważam po setkach godzin gry że zwiastun powinien nosić broń i tarczę zamiast dwóch broni !

Dodatkowo powinien tak jak templar mieć przypisany psioniczny dotyk pod lewym przyciskiem myszy a upiorne uderzenie pod prawym. Do tego trans rekonwalescencji i jazda na całego Uśmiech. Ja teraz gram takim zwiastunem i jest super.

W trakcie rozwoju postaci najpierw wybrałem wojne i dodałem w mistrzostwo 4 pkt oraz wymaksowałem szkolenie w broni oraz uniki i dodałem punkcik w szał bitewny - idealnie starcza punktów do 7 poziomu (plus jeden od Leonidasa za zadanie) a od 8 poziomu jade już tylko sen.

PS. jak już rozwinę sen tj. ataki i bierne umiejki resztę punktów będę inwestował w pasek mistrzostwo wojny dla cech i zdrowia

Co o tym sądzicie ?
 
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
 
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [2 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]
 
Shoutbox
Brak Awatara Konradiusz Konradiusz jest OffLine - 04.01.19
Żyjmy !


Awatar Piterus Piterus jest OffLine - 03.12.18
Test Szeroki uśmiech


Brak Awatara mayhem18 mayhem18 jest OffLine - 22.11.18
Przydał by sie TQ Defiler ale na androida


Awatar Serena Serena jest OffLine - 20.09.18
Witam Jak za pomocą programu Paint wkleić do fotki fragment tła tak by nie było widać brzegów wklejania czyli by fragment wtopił się w fotkę? Na razie to wygląda jak łata. Pozdrawiam


Awatar juluneczek juluneczek jest OffLine - 24.07.18
Jest dużo edytorów online,np. zmniejszacz . pl :wrzucasz oryginalne zdjęcie->określ wymiary[100x100]->w
ybierasz jakość[jeśli plik wyjdzie za duży to zmniejzasz]->odznac
zasz znak wodny->wyk


Awatar Serena Serena jest OffLine - 23.07.18
Tak wiem ale w programie Paint przy opcji zmiany rozmiaru fotki są wartości w pikselach i procentach UśmiechZawsze mam problem z ciężarem pliku.


Awatar juluneczek juluneczek jest OffLine - 23.07.18
Kliknij prawym -> właściwości -> sczegóły, i tam masz wymiary obrazka


Awatar Serena Serena jest OffLine - 22.07.18
Witam Panowie kto mi powie 14,65 KB ile to cm? Zrobiłam nowy Awatar 14,6 KB i nie wchodzi . Zaraz mnie coś trafi Pozdrawiam


Brak Awatara Bazyliszek1991 Bazyliszek1991 jest OffLine - 29.05.18
Oficjalnego spolszczenia nie ma, ale jest fanowskie które jest bardzo dobre i pokrywa praktycznie 100% tekstów z gry.


Brak Awatara Konradiusz Konradiusz jest OffLine - 12.05.18
W ogóle GD jest wreszcie po polsku?


Aby wysłać wiadomość musisz być zalogowany.

 
 
 
IRON LORE ENTERTAINMENT and the IRON LORE LOGO are either registered trademarks or trademarks of Iron Lore Entertainment, Ltd. in the United States and/or other countries, used under license.
GameSpy and the "Powered by GameSpy" design are trademarks of GameSpy Industries, Inc. All rights reserved.
THQ Nordic and the THQNordic logo are trademarks and/or registered trademarks of THQ Nordic GmbH. All rights reserved.
All other trademarks, logos and copyrights are property of their respective owners.