Zobacz temat
Akademia Titan Quest » Porady dotyczące gry » Immortal Throne
 Drukuj temat
Porady dotyczące wyboru i prawidłowego rozwoju postaci.
sajok
@Gradler Obrona i Natura jednocześnie wydaje mi się zbyt mało ofensywnym połączeniem. Z racji tego, iż powiedzmy że specjalizuje się we włóczni proponowałbym Ci raczej np. połączyć pod włócznię i tarczę albo Łowy i Natura (LPM-zdjęcie PPM-obserwacja) lub Łotrostwo i Obronę (LPM-Wymierzony atak PPM-Szarża tarczą).
@Akap A zerknąłeś sobie pod "buildy"? Tam jest wszystko fajnie "rozrysowane"

Akap
Czy zabójca będzie śmigał na modach, a jeśli tak to na których? (achilles, chuck, xmax)

Ukryty Na Widoku
Mam pytanie. Wczoraj kupiłem grę, bo była śmiesznie tania 17,50. Nie znałem jej wcześniej a wyczytałem w necie, ze fajna. Ale to mało ważne.

Na początek chciałem stworzyć Templariusza, bo łatwy; chciałem poznać mechanikę gry. I mam wybrać obronę i sen. Tylko za cholerę nie ma wśród mistrzostw snu! Jest obrona, ale nie wiem jak wybrać sen! POMOCY! Są jakieś natury, burze itp ale brakuje snu. To jakaś zmiana czy co? O co chodzi?

Generalnie, przy awansie postaci jest do wyboru 8 mistrzostw, a na stronie wychodzi 9... czegoś tu chyba nie rozumiem...
Edytowane przez Ukryty Na Widoku dnia 06-06-2016 03:19

Ukryty Na Widoku
I jeszcze jedno, jakie staty ładować Zbójowi? Str i dex?

sajok
Sen jest na samym dole planszy wyboru mistrzostw. Jest ich 9. Jeżeli masz 8 znaczy się, że nie masz dodatku Immortal Throne. Dodatek dodawał zdaje się Łotrostwo, ale może się mylę i dodawał Sen. Gra bez dodatku duuużo traci między innymi z powodu zabawy recepturami do tworzenia artefaktów. Wydaje mi się, iż dla pierwszej postaci najlepsze są mistrzostwa Wojny i Obrony. Takie intuicyjne i klasyczne. Poza tym Wojna posiada najsilniejszą oferowaną umiejkę czyli Sztandar Bitewny, który bardzo ułatwia najcięższe walki. Jeżeli chodzi o staty to nieco ważniejsza jest Zręczność niż Siła a to z tego prostego powodu, iż zwiększa ci poboczny stat Zdolność do Obrony, który tylko z pozoru jest "poboczny" a tak naprawdę dla wojaka jest najważniejszą cechą, którą musisz mieć rozwiniętą jak najbardziej.

Ukryty Na Widoku
Ale ja mam dodatek! Na allegro był cały zestaw za 17,50 zł to grzech nie kupić!

Lecz o co mi chodzi. Robię jednak Zbója, bo na wszystkie żywe istoty wymiata. Niestety trucizna nie działa na szkielety i czasem muszę grać na włócznię i łuk zamiast tylko łuk. Smutek Ale o co chodzi. Mam 10 poziom, ogólnie gra mi się [Używam niecenzuralnych słów]iście i tylko nie wiem, czy przejść tylko podstawę na wszystkich poziomach i zabrać się za dodatek, czy importować tą 10 poziomową postać do dodatku i tam grać.

Jak uważasz?

sajok
TQ składał się z trzech aktów (plus finał - Olimp). IT dodaje jeszcze czwarty po Olimpie - Hades. Nie za bardzo rozumiem Twoje pytanie. Jeżeli chodzi Ci czy od razu zainstalować dodatek to jak najbardziej - bez dodatku IT gra duuużo traci ze swojej miodności! Jeżeli masz zainstalowany to po prostu przechodź świeżakiem kolejno wszystkie cztery akty na normalu, epiku i potem legendzie. A potem kolejna postać... Z przymrużeniem oka Grasz Zbójem? He he, też sobie właśnie przechodzę po raz enty grę właśnie zbójem (choć moim ulubieńcem jest Łowca). Aktualnie jestem na poziomie legendarnym i finiszuje Grecję. Pewnie już to wyczytałeś z buildów, ale i tak Ci zasugeruję - inwestuj w Obserwację Zwierzyny (plus jej upgrade) i szybko pod PPM ją Z przymrużeniem oka

Crash15
Witam, ostatnimi czasy ze względu na premierę gry Grim Dawn w internecie pojawiło się kilka ciekawych tematów na forach. Jeden z nich przykuł na tyle moją uwagę że postanowiłem po raz kolejny zagłębić się w świat, fabułę i mechanikę gry. Generalnie jeśli posiadacie znajomość języka angielskiego na poziomie podstawowym to ów artykuł będzie w stanie wyjaśnić wam praktycznie wszystko (no może za wyjątkiem paru drobnych szczegółów, które z resztą można samemu zbadać) odnośnie budowania postaci, od statystyk głównych i pobocznych zaczynając na ich modyfikatorach kończąc, tak więc jeśli ktoś czuje się głodny takiej wiedzy to polecam - https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=148217054

Z tego co pamiętam na naszym forum również pojawiło się parę podobnych tematów, na przykład ten - http://titanquest.gram.pl/forum/viewthread.php?thread_id=421&highlight=poradnik&pid=37319#post_37279
PSU: Chieftec APS-550S 550w
Mobo: AsRock ZH77 Pro3
CPU: Intel Core i5 2500k 4x3,40GHz
HDD: Seagate SV35 7200 1TB
GPU: GeForce GTX 1050 TI 4GB
RAM: Kingston HyperX DDR3 8GB 1600MHz

sotoran
Pierwszy raz gram w Titan Questa IC. Chciałbym zagrać nekromantą. Mógłby mi ktoś napisać jakie skille maxować,staty, eq? Proszę o pomoc.

Crash15
@sotoran musiałbyś bardziej sprecyzować pojęcie 'nekromanta' bo jako tako w Titan Quest taki nie występuje, mogę się jedynie domyślać że masz na myśli postać z mistrzostwem Ducha (?). Kolejna sprawa to polecam dział "Buildy" - http://titanquest.gram.pl/mistrzostwa.php

sotoran
Crash15 napisał(a):

@sotoran musiałbyś bardziej sprecyzować pojęcie 'nekromanta' bo jako tako w Titan Quest taki nie występuje, mogę się jedynie domyślać że masz na myśli postać z mistrzostwem Ducha (?). Kolejna sprawa to polecam dział "Buildy" - http://titanquest.gram.pl/mistrzostwa.php

Maxuje na razie szkieletrony i ulepszenia do nich oraz bone spire. Mam około 10 lvl . Jakbyś mógł proszę to napisz w jaki ekwipunek się zaopatrzyć, co maxować , i jakieś rady ewentualnie.Żadnej żywej duszyczki na tym forum nie ma niestety. Jeżeli chodzi o dział buildy to tam jest tylko opis skilli.

sajok
Najlepiej kliknij sobie ten drugi link, który podał Crash15 w poście z 17.07.2016r. - tam jest rewelacyjny poradnik do TQ, który świetnie objaśnia wszystkie tajniki gry. Jak sobie go przejrzysz wszystkiego się dowiesz.

Crash15
Edycja dobiegła końca, zapraszam do odświeżonej lektury Z przymrużeniem oka

Kilka słów na koniec.

Jest to w zasadzie mój pierwszy tak obszerny temat/poradnik na tym forum z czego się niezmierni cieszę. Co do samej treści to zdaję sobie sprawę że nie wymieniłem tu wielu postaci. Wynika to z tego że starałem się opisać i zaprezentować te które (moim zdaniem wynikającym z autopsji i doświadczenia) są najbardziej popularne, a zarazem efektywne. Jeśli macie jakieś pytanie co do konkretnych postaci wymienionych lub nie wymienionych powyżej - proszę pytać.

venom_AE
Witajcie.
Za jakiś miesiąc na 100% kupię Titan Quest: Anniversary Edition.
Już grałem w TQ:IT. Grałem Zwiastunem. Jednak zastanawiam się czy ta postać będzie dla mnie najlepsza. Może Templariusz byłby lepszym wyborem? A może jakaś inna? Ogólnie postać musi być na broń i walkę bezpośrednią (nie lubię walczyć z dystansu, bo wtedy gra wydaje mi się nudna).
Grając Zwiastunem kilka razy zaliczyłem zgon, w dość błahych sytuacjach i zastanawiam się czy nie ma on za słabej obrony.
Poza tym grając kiedyś Zwiastunem lepiej mi "leżał" Trans Empatii mimo, że w buildach zawsze wybierany jest Trans Rekonwalescencji. Czy na prawdę jest on lepszy?
Liczę na Waszą pomoc, gdyż wybrana przeze mnie postać będzie jedyną, którą będę grał - mogę poświęcić czas na stworzenie jednej, konkretnej postaci i chciałbym, żeby jej rozwój, jak i gra nią, mnie satysfakcjonowała.

Arkadiusz93
venom_AE napisał(a):

Witajcie.
Za jakiś miesiąc na 100% kupię Titan Quest: Anniversary Edition.
Już grałem w TQ:IT. Grałem Zwiastunem. Jednak zastanawiam się czy ta postać będzie dla mnie najlepsza. Może Templariusz byłby lepszym wyborem? A może jakaś inna? Ogólnie postać musi być na broń i walkę bezpośrednią (nie lubię walczyć z dystansu, bo wtedy gra wydaje mi się nudna).
Grając Zwiastunem kilka razy zaliczyłem zgon, w dość błahych sytuacjach i zastanawiam się czy nie ma on za słabej obrony.
Poza tym grając kiedyś Zwiastunem lepiej mi "leżał" Trans Empatii mimo, że w buildach zawsze wybierany jest Trans Rekonwalescencji. Czy na prawdę jest on lepszy?
Liczę na Waszą pomoc, gdyż wybrana przeze mnie postać będzie jedyną, którą będę grał - mogę poświęcić czas na stworzenie jednej, konkretnej postaci i chciałbym, żeby jej rozwój, jak i gra nią, mnie satysfakcjonowała.

Jeśli chcesz silną postać do walki w zwarciu to wybierz zdobywce albo właśnie templariusza, to są bodajże dwie najsilniejsze postacie jeśli chodzi o takiego woja-tanka. Co do transu empatii to też mi on bardziej leżał chociaż trans rekonwalescencji wydawał się lepszy. Możesz jeszcze rozważyć grę haruspikiem albo zbójem.

Caius Cosedes
Napisałem to już w dziele bulidy jako propozycję, ale chciałbym zwiększyć szansę że ktoś mi odpowie/coś doradzi więc skrobnę także tutaj

Zwiastun to moja najlepsza klasa ever , jednak pogrywając trochę w zdobywce i templariusza zauważyłem jak często potrafi on ginąć. Wiem że to co napiszę to forumowa herezja Uśmiech jednak uważam po setkach godzin gry że zwiastun powinien nosić broń i tarczę zamiast dwóch broni !

Dodatkowo powinien tak jak templar mieć przypisany psioniczny dotyk pod lewym przyciskiem myszy a upiorne uderzenie pod prawym. Do tego trans rekonwalescencji i jazda na całego Uśmiech . Ja teraz gram takim zwiastunem i jest super.

W trakcie rozwoju postaci najpierw wybrałem wojne i dodałem w mistrzostwo 4 pkt oraz wymaksowałem szkolenie w broni oraz uniki i dodałem punkcik w szał bitewny - idealnie starcza punktów do 7 poziomu (plus jeden od Leonidasa za zadanie) a od 8 poziomu jade już tylko sen.

PS. jak już rozwinę sen tj. ataki i bierne umiejki resztę punktów będę inwestował w pasek mistrzostwo wojny dla cech i zdrowia

Co o tym sądzicie ?

sajok
Nie jestem specem od wojny i snu, ale nawet dla mnie dość oczywistą rzeczą jest to, że nic się nie równa Sztandarowi Bitewnemu dlatego dążyłbym do jego szybkiego wymaksowania. Z drugiej też strony grając raz jedyny w życiu snem przekonałem się jaka potęga tkwi w psionicznym uderzeniu a raczej jego upgradzie złodzieju życia Uśmiech Zresztą to wszystko nie jest tak ważne jak to, żeby szybko dojść do ok. 1,5k w zdolności do obrony Z przymrużeniem oka Naprawdę psioniczny atak jest lepszy od szturmu?? Zgadzam się co do tarczy - i fajniejsza rozgrywka jest z nią i więcej dodatkowych i różnorodnych umiejętności dzięki niej możemy mieć niż z walki dwoma broniami. Z lekkomyślne inwestowanie w paski byłbym ostrożny, bo w przeciwieństwie do umiejek mistyk nie odkręci pochopnych decyzji Z przymrużeniem oka To takie luźne moje uwagi, z którymi niekoniecznie można się zgadzać Uśmiech

Arkadiusz93

PS. jak już rozwinę sen tj. ataki i bierne umiejki resztę punktów będę inwestował w pasek mistrzostwo wojny dla cech i zdrowia

Co o tym sądzicie ?

Możesz spróbować, całkiem ciekawa opcja.

Natomiast zwiastun na broń i tarcze to moim zdaniem powinien używać szturmu na PPM a nie psioniczny dotyk (szturm jest sporo lepszy) reszta spoko

borvor
A co powiecie na taką "hybrydę" - łotrostwo + łowy jednak ani nie pod włócznię, ani nie pod łuk, lecz pod noże do rzucania. Oba mistrzostwa świetnie się dopełniają pod względem bonusu do obrażeń kłutych, więc tandem obrażenia kłute + trucizna + obrażenia od krwawienia jest wręcz zabójczy. Jak rozwijać postać? Cóż, w tym miejscu jest pewien problem, gdyż nie da się uzyskać 100% zmniejszenia kosztu, jednak używanie potków many i tak nie jest za częste, gdyż many jest sporo i dośc szybko się regeneruje. Do tego buildu wiadomym jest posiadanie 300% szybkości rzucania czaru i 100% regeneracji. Jest to łatwe do uzyskania - wystarczy mieć klamrę Arcymaga i 2 pierścionki lub naszyjnik zwiększający szybkość rzucania czaru. Cóż, co do reszty to zaczynają się schody, gdyż by wszystko założyć, trzeba mieć około 490 siły, 460 inta i +/- 430 zręczności. Wciąż zastanawiam się jakiej broni użyć, na razie korzystam z włóczni driady. Może ktoś z Was ma większą wiedzę i zaproponuje wyjście pozwalające założyć np. 2 pierścienie Apollina by jeszcze bardziej zwiększyć obrażenia kłute? Piszcie co myślicie o tym buildzie. Pozdrawiam

Kurodo
Witam, chciałem zrobić postać z drzewkiem Burzy jako główną specjalizacją. Jaka będzie najlepsza 2 specjalizacja biorąc pod uwagę to, że chcę mieć z gry dużo frajdy i nie martwić się tym czy będę miał manę na rzucenie jakiegoś czaru (do tego wlicza się przeżywalność Pokazuje język). W buildach widziałem postać pod Burzę + Ducha, czy potrójny atak z kosturów będzie się sprawdzał na +-30lvl z randomowo dropniętym eq (czy nadążę z regeneracją many itp).

Przejdź do forum:

Shoutbox
Awatar down650 down650 jest OffLine - 17.08.17
Łooooojaaaaa, nie było mnie tu kilka dobrych lat Szok Szok

Brak Awatara Stiper Stiper jest OffLine - 01.08.17
witam wszystkich Uśmiech

Awatar Miszor@ Miszor@ jest OffLine - 09.07.17
Elo wróciłem

Brak Awatara Harry37 Harry37 jest OffLine - 08.07.17
Ktoś na multi AE ? :>

Brak Awatara Herv Herv jest OffLine - 23.06.17
@juluneczek No witam Z przymrużeniem oka ja sobie pogrywam czasami ;p

Awatar juluneczek juluneczek jest OffLine - 23.06.17
Witam, ktoś pyka w AE?

Brak Awatara Gharrinthorr Gharrinthorr jest OffLine - 11.03.17
Witam Uśmiech

Awatar Arabal Arabal jest OffLine - 25.01.17
A się zastanawiałem gdzie wywiało Bubu Szeroki uśmiech

Awatar Piterus Piterus jest OffLine - 08.01.17
@januszz73 Ogarnij się chłopie... A BUBU jest banitą... Nie wiem ile razy tu dostał już bana za swoje zachowanie. Nigdy tu nie pełnił żadnych funkcji.

Brak Awatara januszz73 januszz73 jest OffLine - 07.01.17
sry za to ze tu napisalem

Aby wysłać wiadomość musisz być zalogowany.

IRON LORE ENTERTAINMENT and the IRON LORE LOGO are either registered trademarks or trademarks of Iron Lore Entertainment, Ltd. in the United States and/or other countries, used under license.
GameSpy and the "Powered by GameSpy" design are trademarks of GameSpy Industries, Inc. All rights reserved.
THQ Nordic and the THQNordic logo are trademarks and/or registered trademarks of THQ Nordic GmbH. All rights reserved.
All other trademarks, logos and copyrights are property of their respective owners.
Webutation